Soča – smaragdová řeka
Vyraz s námi na čtyřdenní dobrodružství na jednu z nejkrásnějších evropských řek – smaragdovou Soču ve Slovinsku. Čekají nás dva dny na vodě v dvoumístných raftech, kde si užijeme hravou vodu, peřejky i klidnější úseky s výhledy na Julské Alpy. Kromě pádlování se podíváme i mimo řeku – dáme si lehkou turistiku k vyhlídkám, vodopádům nebo do horských údolí.
Nebude to jen o výkonu, ale hlavně o zážitku. Budeme mít čas zastavit se na koupání, dát si něco dobrého, užít si horskou přírodu a večer v klidu posedět s partou lidí, kteří mají rádi vodu stejně jako my.
Třetí den zpomalíme – můžeme vyrazit na pohodový relax k italskému jezeru, nebo se vydat ještě na kratší výlet do hor a užít si poslední výhledy na Alpy.
Pokud máš chuť na kombinaci vody, hor, dobré nálady a malého dobrodružství, Soča je přesně to místo. Stačí nasednout do lodě a nechat se unést proudem.
Orientační harmonogram:
1. den – odjezd z Olomouce kolem 15 hodiny a následně cca 7 hod. cesta do kempu v Bovci. Postavení stanů nebo spánek pod širákem.
2. den – probouzení pod nádhernými kopci Julských Alp, snídaně a vůně čerstvého vzduchu. Kolem 10 hod. přejezd autem na místo startu v Kobaridu. Rozdání vodáckého vybavení, instruktáž a splutí prvního úseku řeky Soči. Čeká nás cca 13 km a 4 hodinky na vodě. Po sbalení lodí přesun zpět do Kobaridu a výlet k vodopádům Kozjak a následně možnost koupání v řece. Večer grilování, pivko a pohoda…
3. den – po všech ranních procedůrách a rituálech se tentokrát vydáme na vodu přímo z kempu. Na startu nás čekají krásné peřejky, kde zužitkujem zkušenosti získané první den. Čeká nás dalších cca 12 km smaragdové řeky a nádherných výhledů. Po vyžití na vodě a posilnění obídkem v kempu se autem přesuneme na krátký výšlap k pramenu Soči. Poté opět možnost koupání a následně přesun do kempu k večerním radovánkám.
4. den – po sbalení kempu se přesouváme do Itálie, k jezeru Lago del Predil. Nádherné horské jezírko s krásně čistou vodou. Můžeme vyzkoušet paddleboardy a udělat si krátký výlet k vodopádům a celkově si užít velmi příjemný den u vody. Kdyby počasí nepřálo koupání, můžeme se vydat na krátkou tůru v Julských Alpách. Se všemi těmito zážitky nás čeká poslední přesun do Olomouce a rozloučení.
Co nezapomenout: stan, spacák a další potřebné věci ke spánku, oblečení pod neopren (plavky, sportovní tričko…), boty na túry, jídlo, pití, cestovní pojištění a hlavně dobrou náladu!
Co dostanete od nás: kompletní vodácké vybavení (loď, neopren, neoprenové boty, vestu, případně bundu a samozřejmě pádlo), zkušené intruktory, kteří znají řeku až na dno a spoustu parádních zážitků.
Dále v ceně: doprava moderními klimatizovanými dodávkami, kempovné
Změna programu vzhledem ke stavu hladin řek vyhrazena!
